Cтрави які варто спробувати або смачний відпочинок на Світязі 2018 | Світязь-Центр, оз. Світязь, Гряда
Світязь відпочинок

Страви, які варто спробувати або смачний відпочинок на Світязі 2018

Оскільки 2018 рік став роком гастрономічного туризму та популярності "смачних турів"©, до вашої уваги найбільш популярні страви місцевої кухні, які повинні скуштувати туристи відвідавши озеро Світязь. Оновлено: 19 травня 2018

Печена риба

Печена риба

За численними побажаннями наших читачів додаємо до списку гастрономічних смаколиків cвітязя (як ви вже догадались), печену рибу сушену на соломі. Ця става набирає популярності у туристів завдяки відносно невисокій ціні та є надзвичайно смачною. Господарі використовоють для запікання печі, які ще залишилися від бабусь і дідусів. Риба приготовлена на печі надзвичайно смачна.

Порада: Як правильно їсти печену рибу. Печений карась ковтається разом з кістками і головою, настільки ніжний, що розсипається в руках, тане у роті, викликає незабутні смакові відчуття.

Світязькі пампушки

Світязькі пампушки

Кожен хто їде на Світязь неодмінно повинен спробувати смачні світязькі пампушки з різноманітними начинками. Місцеві господині тримають в секреті рецепти смачних пампушків і передають знання своїм дітям, адже світязькі пампушки стали візитною карткою Світязя. Найбільш смачними вважають пампушки з начинкою з смородини, чорниці, полуниці, вишні, абрикосів, згущоного молока, маку.

Порада: ящо ви схочете спробувати пампушків, то не потрібно йти на базар, їх можна придбати прямо на березі озера у господинь, які пропонують там свою випічку.

Копчений вугор

Копчений вугор

Під час відпочинку радимо спробувати копченого вугра, що особливо смачний в місцевих господарів. Місцеві жителі запропонують, як живих так і копчених вугрів. Їх можна придбати як на продуктових ринках так і на березі озера прямо на пляжі.

Порада: як правильно нарізати вугра. Для початку вугра потрібно розрізати вздовж хребта. А далі ставимо ніж під кутами 45° до вугра і відрізаємо шматок. Має вийти косий надріз.

Варені раки

Варені раки

На відпочинку вам запропонують варених раків, яких можна придбати на вагу так і поштучно. Варені раки на відпочинку для багатьох туристів традиційно стали закускою до пива. Коли купуєте варених раків, звертайте увару на хвіст, згорнутий хвіст свідчить про свіжість продукту.

Порада: як правильно їсти раків.

Лісові ягоди.

Лісові ягоди

Щоб поєднати відпочинок на Світязі з корисним скуштуйте місцевих лісових ягід, які жителі збирають в екологічно чистому куточку шацького національного парку. Тут запропонують спробувати чорниці, суниці, ожину, журавлину. Влітку перебуваючи на відпочинку на озері прогулюючись сосновим лісом, цілком можливо самостійно назбирати повний кошик лісових ягід.